(ZŁOCIENIEC) W Niedzielę Miłosierdzia Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 9.30 i wspólne oglądanie transmisji z uroczystości beatyfikacji o godzinie 10.00.
O godzinie 15.00 Msza święta dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II, wniesienie relikwii świętego (przez przyjaciółkę Jana Pawła II, panią Danutę Rybicką i siostrę Stanizję Więcławik CR) oraz poświęcenie ołtarza ku czci świętego Jana Pawła II. Uroczystościom przewodniczyć będzie ksiądz profesor Stefan Koperek CR. Prosimy przynieść ze sobą świece.
W Niedzielę Miłosierdzia o godzinie 19.00 Koncert słowno-muzyczny „Totus Tuus” poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. Koncert ten przygotowany został przez solistów Opery Śląskiej w Bytomiu i muzyków Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Koncert wykonywany był już w wielu miejscach i przyjmowany bardzo gorąco.
Artyści prezentują utwory solowe, duety, kwartety poświęcone Matce Bożej i wybrane teksty z homilii i tekstów Karola Wojtyły. Prezentowane jest także unikalne nagranie z Spotkania Jana Pawła II z młodzieżą na Skałce w Krakowie, podczas pierwszej pielgrzymki do Polski. Autorem koncertu i opiekunem artystycznym jest prof. Feliks Widera, prodziekan Wydziału Wokalno-Instrumentalnego i dyrektor Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach.
Na zakończenie o godzinie 20.30 Apel Jasnogórski. Udział biorą: Leokadia Duży – sopran, Joanna Kościuczyk-Jędrusik; sopran, Karolina Widera – sopran, Feliks Widera – tenor, Włodzimierz Skalski – baryton, Jacek Lecznar – recytacje (aktor scen krakowskich, znakomity interpretator tekstów papieskich), Kwintet Smyczkowy Filharmonii Śląskiej „Divertimento”, Halina Mansarlińska - organy. (r)
Udzielał schronienia zbiegom, oskarżonym o tuszowanie molestowania, takim jak osławiony kardynał Bernard, oskarżony przez władze w Bostonie – został nagrodzony przez papieża Jana Pawła II wyniesieniem do godności prominentnego arcybiskupa bazyliki w Rzymie.
~`
2014.04.28 21.20.42
Zaraz po wojnie ks. Karol Wojtyła, syn burżuazyjnego oficera imperialistycznego cesarstwa dostaje wszelkie przywileje socjalno-polityczne i to na poziomie Czesława Miłosza, czy nawet Feliksa Dzierżyńskiego, który też swobodnie jeździł sobie do Szwajcarii. Przypomnijmy, że w Krakowie, w czasie kiedy Wojtyła miał prawo do wolnego przekraczania granicy PRL, w samym tylko mieście aresztowano całymi setkami księży i kleryków, gdzie rozwiązano wszelkie organizacje kościelne, a za przynależność do Sodalicji Mariańskiej dostawało się od 5 lat więzienia do kary śmierci – oficjalna statystyka była następująca:
Z ustaleń Zygmunta Zielińskiego w latach 1945-1953 w wyniku działań aparatu represji śmierć poniosło 37 księży diecezjalnych, 350 zesłano, 700 uwieziono, a 900 wypędzono. Pośród zakonników i zakonnic zginęło 54 osoby, 200 zesłano, a 300 wypędzono[35].
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kośció
~
2014.04.28 17.18.43
Bez wątpienia Anna ma rację. I jeszcze nie należą do tego pokolenia, ci którzy ćpają, piją a potem wsiadają do samochodu tatusia i w najlepszym razie rozwalają tylko siebie na przydrożnym słupie a w najgorszym zabijają jeszcze kilku innych, niewinnych... U nas w Drawsku też takie orły są znane.
~Anna
2014.04.26 13.59.34
Jasne, jasne. Pokolenie JP2 i pokolenie katechezowanej młodzieży - to wyłącznie chodzące anioły, pobożne, życzliwe, czyniące samo dobro. No, może z wyjątkiem jakiejś Matki Madzi. Zapewne wszystkie draństwa, zboczenia, łamanie prawa i przykazań to wyłącznie domena tych, co do owych dwóch szczęśliwych pokoleń nie należą :)
~
2014.04.25 21.05.58
Całe pokolenie JPII odcisnęło swój dobroczynny ślad na całym naszym społeczeństwie.
Niegdysiejsza młodzież z tego pokolenia, a teraz już dorośli, uczynili nasze życie lepszym. Prawie zniknęły te okropne waśnie między ludźmi, niechęci, zazdrości, podkładanie sobie nóg, prawie nikt nie mówi fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, nie kradnie. Jest po katolicku. Miłujemy naszych bliźnich jak siebie samych. Każdy wziął sobie te nauki do serca. Całe pokolenie JPII.
Wprowadzenie religii do szkół okazało się strzałem w dziesiątkę. Kiedyś na przerwach aż się kurzyło za Andersem, a za sklepem na Okrzei w czasie przerw tylko strzelały kapsle. Dzisiaj młodzież, nauczona właściwego postępowania na religii, nie pali, nie pije, nie ćpa, kulturalnie zachowuje się w stosunku do rodziców, nauczycieli, starszych i w ogóle - do wszystkich ludzi.
Nie wiadomo co z tego wszystkiego wyszłoby, gdyby katecheci nie mieli takiego dobroczynnego wpływu na młodzież. Nie szkoda na nich tych kilkudziesięciu milionów na wypłaty rocznie.
Niezaprzeczalnie!