(ŁOBEZ) Został już rozstrzygnięty przetarg na projekt auli przy Zespole Szkół w Łobzie
Wykona go firma EKOBUD s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek z Dmosina Drugiego w województwie łódzkim, za kwotę 31.980 zł, przy czyn najwyższa ofertę złożyła firma PROKOM ze Szczecina, która zaoferowała, że zaprojektuje aulę za kwotę 258.300 zł.
Kryterium wyboru była najniższa cena. W przetargu wystartowało 58 firm, żadna z ofert nie podlegała odrzuceniu. Był to już drugi przetarg. Pierwszy, 25 września, starostwo powiatowe w Łobzie unieważniło w związku z tym, że koncepcja auli została opisana w sposób niejednoznaczny i niewyczerpujący, co w konsekwencji uniemożliwiało uczciwą konkurencję. Projekt ma być wykonany do 30 maja przyszłego roku.
- Zmian istotnych nie ma. Ma być możliwość podziału auli na dwie części. Do tego mają być: hol, sanitariaty i cztery pomieszczenia wzbogacające ofertę edukacyjną. Dotyczy to urządzenia pracowni hotelarskich, informatycznej dla technikum i zasadniczej szkoły zawodowej – powiedział starosta łobeski Ryszard Brodziński podczas sesji Rady Powiatu.
W sprawozdaniu zarządu czytamy z kolei, że aula ma być obiektem wolno stojącym połączonym łącznikiem z budynkiem szkoły. Będzie posiadała niezależne wejście, co ma dać możliwość funkcjonowania obiektu niezależnie od auli.
Będzie spełniała rolę obiektu wielofunkcyjnego: pomieszczenie główne (z możliwością podziału na dwa) - sala auli jako pomieszczenie dla uroczystości szkolnych, sala widowiskowa oraz kinowa, sala konferencyjna z przynależnymi pomieszczeniami socjalno-sanitarnymi. W budynku przewiduje się cztery pomieszczenia o powierzchni 40 m.kw. każde, dla kształcenia zawodowego, działające niezależnie od pomieszczenia głównego auli (alternatywnie adaptacja pomieszczeń na powyższy cel w budynku głównym szkoły).
Budynek auli ma być jednokondygnacyjny, w części pomieszczenia głównego auli dwukondygnacyjny lub druga kondygnacja w poddaszu dla pozostałych pomieszczeń budynku (dach płaski albo alternatywnie dwuspadowy z poddaszem połączony budynkiem szkoły łącznikiem). Możliwość dzielenia pomieszczenia auli na dwa mniejsze poprzez układ ścianki przesuwnej. W auli ma znajdować się scena z garderobą, urządzenia nagłaśniające, projektor multimedialny z ekranem. MM